شماره گذرنامه کدومه

شماره گذرنامه چیست؟

( آخرین به روزرسانی : ۹۸/۰۵/۲۲ )

شماره گذرنامه کجاست؟

سوالاتی زیادی درباره شماره پاسپورت دریافت کرده‌ایم. سوالاتی از قبیل : شماره گذرنامه چیست ؟ و شماره گذرنامه کدومه ؟، شماره پاسپورت کدام است ؟، شماره پاسپورت چند رقمی است ؟و این که  شماره گذرنامه کجاست ؟یا اصلا شماره گذرنامه کدام است؟

این سوال‌ها برای برای بسیاری از افراد که پاسپورت خود را دریافت کرده‌اند پیش می‌آید. در واقع یکی از ابهامات متداول درباره گذرنامه، شماره گذرنامه است. همانطور که می‌دانیم گذرنامه مدرک شناسایی رسمی فرد است که بواسطه آن می‌تواند به به کشورهای دیگر سفر کند. در پاسخ این پرسش که شماره گذرنامه چیست می توان گفت شماره گذرنامه شماره‌ای حک شده در پایین صفحهٔ اطلاعات پاسپورت (صفحه اول) است.

شماره گذرنامه کجاست

شماره گذرنامه کجاست

شماره گذرنامه کجاست یکی دیگر از سوالات متداول صاحبان پاسپورت است. شماره گذرنامه همانطور که در عکس بالا می‌بیند در انتهای صفحه اول گذرنامه (صفحه اطلاعات) حک شده است.

 

نمونه شماره پاسپورت

شماره پاسپورت کدام است؟ سوال متداول دیگری ست که به وفور پرسیده می‌شود. شماره پاسپورت در قسمت توضیحات پاسپورت و تحت عنوان Passport No درج شده که با یک حرف انگلیسی شروع می شود. بنابراین نمونه شماره پاسپورت به این صورت می باشد: J97634522 (این نمونه شماره پاسپورت فرضی است). با ارائه نمونه شماره پاسپورت در متن پاسخ یکی دیگر از پرسش های کاربران مبنی بر اینکه شماره پاسپورت چند رقمی است؟، محرز شد.

حتما بخوانید:  صدور، تمدید و تعویض گذرنامه (راهنمای کامل)

آیا شماره پاسپوت تغییر می کند؟

در پاسخ یه این سوال که شماره پاسپورت تغییر می کند یا خیر می توان گفت چنانچه اعتبار گذرنامه شما به پایان برسد به هنگام تمدید و صدور شماره پاسپورت تغییر می کند.

در متن بالا سعی شده که به صورت اجمالی و در عین حال کاربردی پاسخ سوالاتی متداولی همچون آیا شماره پاسپورت تغییر می کند، شماره گذرنامه کدومه، شماره گذرنامه کجای گذرنامه است و یا به صورت کلی تر اینکه در واقع شماره گذرنامه چیست برای مخاطبان و کاربران مشخص شود.

اگر تمایل به اطلاعات جامع تر دارید و یا سوالاتی غیر از موارد ذکر شده در ارتباط با پاسپورت و گذرنامه برای شما به وجود آمده است پیشنهاد می‌کنیم به سامانه خدمات الکترونیکی پلیس +۱۰ و یا نهایتا دفاتر پلیس +۱۰مراجعه کنید.

شماره گذرنامه چند رقمی است؟

شماره گذرنامه ۹ رقمی است و با یک حرف انگلیسی شروع می‌شود. این شماره درقسمت توضیحات گذرنامه و تحت عنوان Passport No درج شده است.

 

 

شماره پاسپورت

شماره پاسپورت ایرانی

شماره پاسپورت ایرانی نیز تفاوتی با سایر شماره گذرنامه ها نداشته و در همان صفحه  اول  بوده و ۹ رقمی است.

 

6
دیدگاه بگذارید

avatar
3 نظرات
3 پاسخهای موضوعی
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین پاسخ واکنش
پرطرفدارترین نظرات
4 نظر نویسندگان
مونا صادقیصدرhalleپرویز نظرات اخیر
  مشترک  
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
اعلان
پرویز
کاربر
پرویز

اگر به شماره پاسپورت قدیمیم نیاز داشته باشم چیکار باید کنم؟

مونا صادقی
مدیر

ممکن هست دفتر پلیس ۱۰+ تمام شماره پاسپورت ها رو داشته باشه؛ اگر نداشتن باید به اداره گدرنامه مراجعه کنید.

halle
کاربر
halle

با سلام سریال پاسپورت کدام قسمتش هست؟

مونا صادقی
مدیر

سلام سریال پاسپورت همان شماره ۸ رقمی گذرنامه است. نمونه سریال پاسپورت( شماره گذرنامه) داخل متن با عکس مشخص شده است.

صدر
کاربر
صدر

سلام گذرنامم هنوز بدستم نرسیده ولی به شماره گذرنامم احتیاج دارم؟توپرونده درخواست صدور گذرنامه هم چنین شماره ای نبود،راهنماییم کنید لطفا

مونا صادقی
مدیر

سلام
با ارسال عدد یک به شماره ۱۱۰۳۰۰ و یا شماره‌گیری کد دستوری #۱۱۰* از روند صدور گذرنامه خود مطلع شوید. در نظر داشته باشید شماره گذرنامه داخل گذرنامه قرار دارد بنابراین برای دسترسی به این شماره بایستی گذرنامه شما صادر شده باشد. همچنین برای راهنمایی بیشتر میتوانید با اداره کل گذرنامه به شماره ۶۶۹۳۵۰۵۸ – ۶۶۹۱۹۵۹۷ تماس بگیرید.