فرمول بدست آوردن کد ملی

نحوه دریافت کد ملی

( آخرین به روزرسانی : 21/08/28 )

در حال حاضر اغلب کارهای ضروری و حتی کم اهمیت و انجام امور بزرگ و کوچک نیاز به کد ملی فرد و یا دست کم شماره شناسنامه دارد. با این وجود هستند افرادی که به سبب مفقودی کارت ملی و شناسنامه و یا فراموشی کد ملی در انجام امور مربوطه مستاصل شده و بدون وجود شماره ملی راه به جایی نمی‌برند.

به همین دلیل تدابیری جهت نحوه دریافت کد ملی فرد و دریافت کد ملی اشخاص حقیقی و از طرق مختلف همچون دریافت کد ملی از طریق اسم، دریافت شماره شناسنامه از طریق کد ملی گرفتن کد ملی از طریق شماره شناسنامه و دریافت کد ملی از طریق نام و نام خانوادگی فراهم گردیده است.

تلفن گویای ثبت احوال برای دریافت کد ملی نیز در خدمت متقاضیان دریافت کد ملی اشخاص حقیقی می‌باشد. تلفن گویای ثبت احوال برای دریافت کد ملی به شماره ۰۲۱۶۶۷۰۷۱۳۱ می‌باشد.

 

دریافت شماره شناسنامه افراد

دریافت شماره شناسنامه افراد از طریق کد ملی فرد امکان پذیر است. علاوه بر این، عکس این موضوع یعنی گرفتن کد ملی از طریق شماره شماسنامه نیز قابل انجام است. البته شماره ملی و شماره شناسنامه متولدین سال ۱۳۶۸ به بعد یکسان می‌باشد. برای گرفتن کد ملی از طریق شماره شناسنامه و دریافت شماره سریال شناسنامه از طریق کد ملی می‌توانید با تلفن گویای ثبت احوال تماس بگیرید.

دریافت شماره شناسنامه افراد

سامانه دریافت کد ملی متوفی

استعلام کد ملی شخص متوفی عموما برای مسائلی همچون انحصار وراثت حائز اهمیت است. و وراث نیز بابت همین مساله نیاز به اطلاع از کد ملی شخص متوقی دارند. این اشخاص می‌توانند جهت دریافت کد ملی شخص متوفی به سامانه دریافت کد ملی متوفی مربوطه مراجعه فرمایند.

 

دریافت کد ملی از طریق پیامک

دریافت کد ملی از طریق پیامک صحت ندارد. چرا که امکان سوء استفاده از آن وجود دارد. در نظر داشته باشید تمامی امور حتی روزمره مشروط به وجود کد ملی شخص می‌باشد. بنابراین دسترسی ساده و به ویژه دریافت کد ملی از طریق پیامک منطقی نمی‌باشد.

 

گرفتن کد ملی از طریق نام و نام خانوادگی

گرفتن کد ملی از طریق نام و نام خانوادگی به سادگی امکان پذیر نیست چرا که اطلاعات شناسنامه‌ای و کد ملی افراد فقط در اختیار ثبت احوال است و به راحتی در اختیار اشخاص متفرقه قرار نمی‌گیرد. پس این امکان برای اشخاص عادی وجود ندارد مگر اینکه مسئله‌ای قانونی در میان باشد.

در این صورت شما باید به نیروی انتظامی مراجعه کرده و پس از ثبت شکایت و پذیرفته شدن آن از طریق اداره آگاهی، بواسطه نامه مرقوم شده از جانب کلانتری گرفتن کد ملی از طریق نام و نام خانوادگی از ثبت احوال برای شما ممکن خواهد شد.

گرفتن کد ملی از طریق نام و نام خانوادگی

 

نحوه دریافت کد ملی با تلفن گویای ثبت احوال

ابوترابی سخنگوی ثبت احوال کشور اعلام کرده است کسانی که کد ملی خود را به دلیل مفقودی کارت ملی فراموش کرده‌اند و یا هنوز به علت دریافت نکردن کارت ملی،  از کد ملی خود مطلع نیستند می‌توانند با تلفن گویای  ۰۲۱۶۶۷۰۷۱۳۱  تماس گرفته و کدملی خود را دریافت کنند.

فرمول بدست آوردن کد ملی

فرمول بدست آوردن کد ملی در حقیقت الگوریتمی از مشخصات محل تولد شما یعنی شهر و استان محل تولد و شماره‌ای است که ثبت احوال برای شما در نظر می‌گیرد. بنابراین فرمول بدست آوردن کد ملی همان کد استان و شهر محل صدور کارت ملی شما است. اگر می‌خواهید از روی شماره ملی خودتان یا شماره ملی کس دیگری محل صدور او را ببینید می‌توانید به این سامانه مراجعه کنید: سامانه استعلام آنلاین کد ملی

 

4/5 - (1 امتیاز)
مشترک
اعلان
guest
26 نظرات
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
علي
علي
17 روز قبل

اصلا اين شماره جواب نميده كه كد ملي بهروز خمسه ش.ش ٢٥٤٩ تهران نام پدر حاجعلي متولد:١٣٣٤ رو ميخوام نميشه با تلفن گويا نميده

بهاره
بهاره
20 روز قبل

سلام من کد ملی دو نفر رو میخوام . چطوری میتونم پیدا کنم؟
مهرانگیز برجی و مهیار دارابی

معصومه
معصومه
20 روز قبل

سلام میخوام ادرس یکی رو پیدا کنم از طریق کد ملی میشه ؟؟

مونا
مونا
1 ماه قبل

کد ملی حسین جعفر پور گرجی بدید لطفا

عباس اشرفی
عباس اشرفی
1 ماه قبل

سلام من ۳۶ سالمه شناسناممو ۱۰ سالم بود گم کردم تا الانم اقدام نکردم برای گرفتنش آیا کد ملی برای من صادر شده یا خیر…نمیدونم باید به کجا مراجعه کنم

mahdi
mahdi
2 ماه قبل

من میخوام ادرس یکیو پیدا کنم با کد ملی میشه پیدا کرد ؟

مریم
مریم
2 ماه قبل

سلام، پدر من ۲۰ سال پیش فوت شده الان برای یک کار اداری خارج از کشور نیاز به کد ملی دارم! چه کاری باید انجام بدم؟

Zahra
Zahra
2 ماه قبل

کد ملی مریم خیری

زهرا
زهرا
2 ماه قبل

سلام من مادرم فوت کرده متولد ۶۵ بوده اما کارت ملی نداریم ازش الانم کد ملی لازم داریم باید چکار کنیم؟

بهار
بهار
3 ماه قبل

سلام با داشتن کد ملی و شماره شناسنامه ی یک نفر میتونم تاریخ تولد اون شخص رو بفمم؟؟

فیض اله
فیض اله
3 ماه قبل

سلام من چطور میتونم شماره ملی رو دریافت کنم

فاطمه
فاطمه
4 ماه قبل

سلام .از روی شماره تلفن میشه کد ملی فرد رو پیدا کنم؟

See
See
3 ماه قبل
پاسخ به  فاطمه

بله میشه. اگه شماره تلفن ثابت به اسم شخص مورد نظر باشه میشه هم کد ملی شماره شناسنامه و موبایل هایی که به اسمش هست رو دید. از سایت مخابرات از طریق دفاتر پیشخوان دولت

مجتبی زرگر
مجتبی زرگر
2 سال قبل

سلام بنده شماره ملی یکی از دوستانم را میخوام که شمارش ناقصه البته کارت ملیش گم شده و کپیشم نداره فقط روی شناسنامه ثبت شده ۹۶۴۷/۸-۲۲۷ بنام رستم کاکوان فرزند حسین به شماره شناسنامه ۱۶ صادره از رامسر

Khadije
Khadije
2 سال قبل

۰۰۳۷۴۲۵۰۹۹

آرمان
آرمان
1 سال قبل
پاسخ به  Khadije

سلام چطوري از روي شماره شناسنامه در آورديد؟

مونا صادقی
مدیر
1 سال قبل
پاسخ به  آرمان

متولدین ۱۳۶۸ به بعد کد ملی و شماره شناسنامه یکسانی دارند. ضمن اینکه میتوان از تلفن گویای ثبت احوال استفاده کرد.

پیکو
پیکو
1 سال قبل
پاسخ به  Khadije

سلام برای ۶۵ رو هم میتونید گیر بیارید با اطلاعات شناسنامه