افزایش ۱۵ درصدی هزینه ورود به طرح ترافیک

هرینه ورود به طرح ترافیک

رئیس شورای شهر تهران ظهر امروز در پایان جلسه شورای شهر تهران خبرنگاران گفت بر اساس تصمیم شورای شهر ما تا ۱۵ بهمن وقت داریم که  هزینه ورود به طرح ترافیک و عوارض مربوط به سال ۹۸ برای تردد در محدوده‌های طرح ترافیک را به تصویب برسانیم.

محسن هاشمی گفت: قرار شد که جلسه تا ۵ عصر ادامه داشته باشد تا کلیه دستورات جلسه‌ای که مربوط به عوارض سال ۹۸ را به پایان برسانیم.

بیشتر بخوانید: طرح ترافیک ۹۸

رئیس شورای شهر تهران در ادامه اعلام کرد بحث بودجه اولین بحثی بود که امروز توسط شهردار تهران  مطرح شد و به زودی در کمیسیون‌ها طی فرصت یک ماهه به آن رسیدگی خواهد شد.

ایشان درباره مبحث عوارض تردد در محدوده‌های معمولی شهر تهران اظهار کرد: نام این لایحه به نام لایحه کاهش آلودگی هوا تغییر پیدا کرد و جزئیات آن با هماهنگی کمیسیون مشترک حمل و نقل و برنامه و بودجه و معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران بررسی و به تصویب رسید.

اخبار تازه: طرح ترافیک ۹۸ شهر تهران مشخص شد

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه بحث بعدی در مورد ارزش افزوده در طرح‌های توسعه شهری بود، بیان کرد: این بحث به پایان نرسید و یک ماده از ۵ ماده این طرح به تصویب رسید که بعدازظهر مواد بعدی آن بررسی خواهد شد.

رئیس شورای در خصوص هزینه  ورود به طرح ترافیک در سال ۹۸ گفت: هزینه ورود به طرح ترافیک نسبت به سال ۹۷ اجازه پیدا کرد که حداکثر تا ۱۵ درصد افزایش پیدا کند، با این حال اگر تورم توسط دولت زیر ۱۵ درصد اعلام شود قطعاً از ۱۵ درصد هم کمتر در نظر خواهیم گرفت، ولی اگر تورم بالای ۱۵ درصد اعلام شد هزینه ورود به طرح ترافیک از ۱۵ درصد فراتر نخواهد رفت.

وی در خصوص عدم تناسب وضع عوارض در محدوده طرح ترافیک و توسعه حمل و نقل عمومی گفت: ما در مقایسه با شهرهای بزرگ امکانات بسیار خوبی در مرکز شهر در اختیار مردم قرار داده‌ایم و تمام خطوط مترو که در مرکز شهر و محدوده طرح ترافیک عبور می‌کنند تکمیل شده است.

همچنین با اشاره به اینکه در حال حاضر ۴۶ ایستگاه مترو در منطقه ممنوعه داریم، خاطرنشان کرد: از سوی دیگر ۶۰ کیلومتر از خطوط BRT در منطقه ممنوعه است و نزدیک به ۱۰۰ ایستگاه حمل و نقل عمومی پر سرعت در اختیار مردم قرار داده‌ایم که این رقم از  پاریس و لندن هم بیشتر است.

هاشمی درادامه گفت: اگر قیمت سوخت همانند پاریس و لندن واقعی بود مردم بیشتر از وسیله نقلیه عمومی استقاده می کردند.

هاشمی در ارتباط با افزایش تعداد واگن‌های مترو هم اعلام کرد: ما خطوط مترو را در تهران را به خوبی ساخته‌ایم، ولی متأسفانه تجهیزات آن کامل نیست.

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
اعلان