افزایش حقوق 98

افزایش حقوق ۹۸ کارگران مانند هر سال تعیین می شود

( آخرین به روزرسانی : ۹۸/۰۵/۲۲ )

معاون تنظیم روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: افزایش حقوق ۹۸ کارگران مطابق هر سال تعیین خواهد شد و این افزایش با هدف حمایت از کارگران و برمبنای حفظ اشتغال موجود صورت می گیرد.

حاتم شاکرمی امروزسه شنبه ۲۱ اسفند اعلام کرد امسال میان دستمزد و حداقل هزینه های زندگی کارگران بیش از یک میلیون تومان اختلاف وجود دارد ولی این شکاف را نمی توان از طریق تعیین افزایش حقوق و دستمزد سال آینده کارگران پر کرد.

سال گذشته نیز حداقل هزینه زندگی کارگران بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بود با این وجود حداقل حقوق کارگران یک میلیون و ۱۱۴ هزار تومان تعیین شد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: میزان تورم یکی از موئلفه های موثر در تعیین میزان افزایش حقوق ۹۸ کارگران خواهد بود.

شاکرمی با بیان اینکه عصر سه شنبه جلسه شورای کار برای تعیین میزان افزایش حقوق و دستمزد کارگران با حضور نمایندگان کارگری و کارفرمایی برگزار شد، افزود: تاکنون هفت مرتبه جلسات کمیته حقوق و دستمزد برای بررسی های تخصصی افزایش حقوق و دستمزد سال ۹۸ کارگران برگزار شده است.

دستمزد هزینه معیشت  از سوی کمیته حقوق برای هر خانوار ۳٫۳ نفری کارگران ۳ میلیون و ۷۵۰ هزارتومان تعیین شده  است. این رقم با حداقل دستمزد کارگران یک میلیون و ۸۹ هزار تومان فاصله دارد و نمایندگان کارگری در شورای عالی کار به دنبال جبران این رقم در حقوق سال آینده کارگران هستند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
اعلان