افزایش حقوق ۹۸

افزایش حقوق‌ سال ۹۸ چگونه محاسبه می‌شود؟ 

( آخرین به روزرسانی : 19/08/13 )

بر اساس آخرین مصوبه مجلس، حقوق کارمندان دولت در سال جدید ۴۰۰ هزار تومان(۱۰درصد) افزایش پیدا می‌کند، طبق گفته‌های معاون حقوقی وزارت آموزش‌وپرورش این افزایش برای معلمان به میزان ۱۰ تا ۲۰ درصد و به صورت پلکانی محاسبه می‌شود.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز ۱۱ اسفند ماه ۹۷ برای تعیین تکلیف “حقوق سال ۹۸ کارمندان دولت ” اعمال ۱۰ درصد افزایش حقوق و افزایش ۴۰۰هزار تومانی را تصویب کردند.

این مصوبه تاکید دارد، دولت باید در سال ۹۸ برای همه کارکنان دولت به صورت مساوی ۴۰۰ هزار تومان را به ضریب ریالی تبدیل کند تا شامل بازنشستگی، پاداش پایان خدمت و اضافه کار شود و علاوه بر آن با منابع پیش‌بینی شده تا ۱۰ درصد جداگانه به حقوق افراد اضافه خواهد شد.

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در این رابطه گفته بود: با منابعی که در مجلس مصوب کردیم هم ۴۰۰ هزار تومان ثابت و هم افزایش ۱۰ درصدی تحقق پیدا می‌کند و پایین‌ترین حقوق یعنی یک میلیون و ۲۴۰ هزار تومان ۴۳ درصد رشد و حقوق‌های بالا حدود ۱۱ درصد رشد خواهند داشت، منبع  لازم برای اینکه دولت علاوه بر ۴۰۰ هزار تومان ۱۰ درصد حقوق‌ها را افزایش دهد در مجلس مصوب شده است و ۳۹ هزار میلیارد تومان برای آن پیش‌بینی شده است.

 علاوه بر این، ۴۵۰۰ میلیارد تومان برای بازنشستگان کشوری با هدف همسان‌سازی حقوق در نظر گرفته شده است و با این مصوبه مجلس بیش از ۳ میلیون نفر از کارمندان دولت و بازنشستگان که حقوقشان زیر ۳ میلیون تومان است افزایش بالایی را خواهند داشت و آنهایی که حقوقشان تا ۵ میلیون است نیز از این رشد برخوردار می‌شوند، حقوق‌های ۵ میلیون بالاتر هم رشد قابل توجهی از نظر ریالی دارند به شکلی که بالاترین حقوق حدود ۲ میلیون تومان افزایش خواهد داشت.

مجموع این‌ها به ضریب تبدیل و به حقوق اضافه می‌شود که دایمی و اگر مالیات را رعایت کنیم پایین‌ترین حقوق ۴۳ درصد و بالاترین حقوق ۱۱ درصد رشد دارد، در این مصوبه مدرک، عدالت، تحریم و معیشت‌محوری رعایت شده است تا در سال ۹۸ معیشت و سختی‌های جامعه فشار بیش از حدی به کارکنان دولت وارد نکند.

اینجا بخوانید: اطلاعیه سازمان تامین اجتماعی در خصوص حق بیمه سال ۱۳۹۸

 

افزایش حقوق سال ۹۸ فرهنگیان

معاون حقوقی وزارت آموزش و پرورش درباره افزایش حقوق سال ۹۸ فرهنگیان اعلام کرده بود: در موضوع افزایش حقوق کارکنان دولت ۴۰۰ هزار تومان به حقوق ثابت معلمان اضافه می‌شود که این مقدار با حفظ درصد افزایش حقوق به میزان ۱۰ تا ۲۰ درصد به صورت پلکانی است. افزایش حقوق  برای معلمان به این دلیل که تحت‌تاثیر شرایط ناعادلانه پرداخت حقوق درکشور بودند باعث شد تا از یک حمایت نسبی خوبی برخوردار شوند و برای برخی معلمان که در آغاز استخدام هستند و حقوق پایین می‌گیرند حدود ۴۵ درصد افزایش را باعث می‌شود.

به این مطلب امتیاز دهید
مشترک
اعلان
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments