یارانه پنهان

یارانه پنهان دولت برای اقشار کم ‌درآمد

( آخرین به روزرسانی : ۹۸/۰۴/۲۴ )

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این‌که دولت به دنبال یارانه پنهان برای خانه‌دار کردن اقشار ضعیف و متوسط جامعه است، گفت: واحدهای مسکن تولیدی دولت در قالب مسکن ارزان به خانوارهای نیازمند ارائه می شود.

یارانه پنهان دولت برای خانه دار کردن اقشار کم‌ درآمد

سیداحسن علوی با اشاره به برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای تولید انبوه مسکن به روش مشارکتی، اظهار کرد: دولت با اجرای برنامه هایی مانند ارایه زمین رایگان، افزایش ۶۰ درصدی تسهیلات برای سازندگان و اجرای مشوق های مالیاتی به دنبال کاهش قیمت تمام شده ساخت مسکن است تا از این طریق و عملا خانوارهای متوسط و ضعیف جامعه بتوانند صاحبخانه شوند.

وی افزود: تخفیف در صدور پروانه ساخت، راه اندازی بازار تعهدی مصالح ساختمانی و ارائه مصالح نسیه به سازندگان بخش دیگری از اقدامات پیش بینی شده برای تولید انبوه مسکن در قالب یارانه پنهان دولت است.

وی با بیان ” می توان گفت دولت به دنبال ارائه یارانه پنهان برای خانه‌دار کردن اقشار ضعیف و متوسط جامعه است” درباره موضوعات مطرح شده مبنی بر تبعات اجرای مشارکتی پروژه های تولید انبوه مسکن، ، تصریح کرد: گفته می شود در رویکرد مشارکتی، سازندگان پس از اجرا و اتمام پروژه، سهم بالایی از مساکن تولیدی را بر می دارند و این مسئله موجب می شود تا سازندگان بعد از اتمام کار، مساکن را به جای فروش بر اساس قیمت تمام شده، طبق قیمت بازار به فروش برسانند، اما به نظرم این اظهارات به هیچ وجه درست نیست.

حتما بخوانید:  راهنمای کامل جدا کردن یارانه و تغییر حساب سرپرست خانوار

عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: به‌طور حتم اجرای پروژه های تولید انبوه مسکن توسط دولت، بر اساس چارچوب قانونی و کارشناسی انجام می شود، از این رو دولت نمی‌تواند برای اجرای پروژه یارانه بالایی از جمله ارائه زمین رایگان را پرداخت کند، اما در نهایت سازنده طبق سلیقه و سود خود، مساکن را بفروشد، بنابراین منافع مردم در اجرای این پروژه قطعا باید به منافع سازندگان غالب باشد.

علوی به خانه ملت گفت:‌ قطعا واحدهای مسکن تولیدی دولت در قالب مسکن ارزان به خانوارهای نیازمند ارائه می شود و در این میان سازندگان نیز همراهی و همکاری لازم را خواهند کرد.

منبع: تسنیم

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
اعلان