نرخ بیمه شخص ثالث خودروها

درباره نرخ بیمه شخص ثالث خودروها چه می دانید؟

( آخرین به روزرسانی : 19/08/27 )

اگر این روزها مالک خودرو یا دیگر وسایل نقلیه باشید  بدون شک برایتان پیش آمده است که با خود بگویید بیمه شخص ثالث چه تفاوت هایی با سایر انواع بیمه دارد؟ برای پاسخ به این سوال تا انتهای متن همراه ما باشید.

آیا می دانید نرخ بیمه شخص ثالث خودروها اعلام شد؟

همه ما می دانیم که بیمه با هدف به حداقل رساندن میزان آسیب ها و خسارت ها و همچنین حمایت از آسیب دیدگان به بیمه گذار ارائه می شود. یک بیمه مناسب و درخور نیاز نه تنها می تواند پیامدهای جانی و مالی غیرقابل پیش بینی را برای تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی به حداقل برساند بلکه تمامی خسارت های وارد شده را بر حمایت شدگانش جبران کند.

به ویژه آنکه امروزه به دلیل رشد و گسترش این صنعت و پیاده شدن تمامی طرح های سودمند آن با در پی داشتن قوانین جدید و به روز در ابعاد مختلف زندگی انسان ها، بیمه به امری مهم در برنامه زندگی مبدل گشته است. یکی از پرکاربردی ترین انواع آن، بیمه خودرو یا همان بیمه شخص ثالث است که بر اساس قوانین مربوط به آن تمامی دارندگان خودروهای عمومی و شخصی را ملزم به دریافت این نوع بیمه می کند.

به واقع هرکسی که دارای وسیله نقلیه باشد و بخواهد نسبت به خرید بیمه خودرو یا بیمه شخص ثالث بی توجهی نماید متحمل جریمه های سنگین از سوی قانون شده به علاوه آنکه باعث توقیف اتومبیل خود نیز خواهد شد. ما در این بخش قصد داریم تمامی آنچه را که مربوط به این نوع بیمه باشد را در اختیارتان قرار دهیم.

 

بیمه شخص ثالث چیست؟

باید گفت بیمه شخص ثالث تنها نوع بیمه کاربردی است که برای تمامی وسایل نقلیه در کشور به صورت اجباری می باشد. این نوع بیمه که بیشترین سهم از خدمات مربوط به شرکت های بیمه ای در کشور را به خود اختصاص داده است دارای مزیت های منحصر به فرد و متفاوتی می باشد. به واقع بیمه خودرو این شرایط را برای تمامی دارندگان خودرو فراهم می آورد در صورت بروز هر گونه حادثه و اتفاق ناگواری از جمله تصادف که شخص دچار خسارات اموال و یا حتی جانی شده است به یاری او شتافته و زیان های وارده را متحمل شود. حال این فرد زیان دیده می تواند یک شخص حقیقی باشد یا یک شرکت حقوقی. در هر حال بیمه شخص ثالث دارنده خودرو را از پیشامدهای ناگوار پس از اتفاق را نجات خواهد داد.

حتما بخوانید:  بیمه اختیاری و خویش فرما چیست؟

همه چیز درباره پوشش های بیمه شخص ثالث

برخلاف تصور عموم مردم درباره بیمه شخص ثالث باید گفت که این نوع بیمه از جمله خدمات مسئولیت پذیر شرکت بیمه به شمار می رود و تنها هدف آن حمایت و پشتیبانی از آسیب دیدگان حوادث رانندگی است. این واقعیت انکار ناپذیر است که حوادث رانندگی خواه نا خواه اتفاق می افتد و متعاقبا زیان های مالی یا جانی قابل ملاحظه ای را به بار می آورد. صنعت بیمه به این خاطر خدماتی نظیر بیمه خودرو یا همان بیمه شخص ثالث را ارائه داده است تا میزان ریسک آسیب های جبران ناپذیر و سنگین را تا حد بسیار بالایی کاهش دهد. این نوع بیمه می تواند پارامترهای زیر را تحت پوشش خود قرار دهد:

 خسارات مالی: به طور معمول میزان سقف پوشش خسارات مالی که این نوع بیمه تقبل می کند چیزی مابین ۷.۷۰۰.۰۰۰ تومان تا ۳۰.۰۰۰.۰۰۰ می باشد.

لازم است بدانید بیمه شخص ثالث، زیان های مالی راننده را قبول نمی کند. چرا که این بخش مربوط به بیمه بدنی خودرو می باشد.

خسارات جانی: سقف پوشش خسارات جانی بیمه شخص ثالث تا ۳۰۸ میلیون تومان است.

حوادث: هرگونه حادثه غیرقابل پیش بینی که ناشی از تصادف، سقوط، واژگونی، آتش سوزی و یا انفجار باشد بیمه شخص ثالث متقبل می شود.

 قیمت بیمه شخص ثالث چگونه تعیین می شود؟

به طور نرخ بیمه شخص ثالث از سوی دولت و بیمه مرکزی تعیین می گردد و معمولاً قانون گذاران این نرخ را بر اساس قانون فقهی کشور مشخص می کنند. به عنوان مثال نرخ دیه در ماه های حرام ۳۰۸ میلیون تومان و در ماه های غیر حرام ۲۳۱ میلیون تومان می باشد.

منبع: گسترش نیوز

 

به این مطلب امتیاز دهید
مشترک
اعلان
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments