آغاز پرداخت بیمه بیکاری تامین اجتماعی درمناطق سیل‌زده

مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل وزارت کار،با اشاره به آغاز پرداخت بیمه بیکاری تامین اجتماعی به کارکنان مشمول قانون کار درمناطق سیل زده گفت: براساس اطلاعات اولیه حدود۱۰هزار شغل تحت تاثیر حادثه سیل قرارگرفتند.

آغازپرداخت بیمه بیکاری درمناطق سیل‌زده

کریم یاوری درباره حمایت از بیمه پردازان و کارگران بیکار شده در مناطق سیل زده اعلام کرد:  تمام کارگران و کارکنان مشمول قوانین کار و تامین اجتماعی که در اثر سیل کار خود را از دست داده باشند، تحت پوشش دریافت مقرری بیمه بیکاری تامین اجتماعی قرار می‌گیرند.

مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل وزارت کار درباره نحوه اقدام برای دریافت بیمه بیکاری تامین اجتماعی گفت: بر اساس توافق به عمل آمده بین سرپرست سازمان تامین اجتماعی و معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تمامی ادارات کل استانی تأمین اجتماعی مکلف شده‌اند در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به برقراری مقرری بیمه بیکاری تامین اجتماعی برای کارگران حادثه دیده ناشی از سیل، خارج از نوبت اقدام کنند.

یاوری با بیان اینکه طبق قانون بیمه بیکاری تامین اجتماعی، در شرایط عادی فقط بیکارانی که حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت بیمه داشته باشند مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری می‌شوند تاکید کرد: اما در استان‌های درگیر سیل، حتی آن دسته از کارگرانی که سابقه بیمه پردازی آنها کمتر از ۶ ماه باشد، نیز مشمول دریافت حمایت مقرری بیمه بیکاری خواهند بود.

[irp posts="1625" name="مبلغ بیمه بیکاری چقدر است؟"]

مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکاری گفت: بنابراین هم اکنون کارگران مشمول قوانین کار و تامین اجتماعی که در سراسر کشور در اثر سیل کار خود را از دست داده‌اند به رغم داشتن حتی یک ماه سابقه بیمه پردازی می‌توانند جهت دریافت مقرری بیمه بیکاری تامین اجتماعی به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه و ادارات مذکور موظفند در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به تکمیل پرونده و برقراری بیمه بیکاری اقدام کنند.

یاوری گفت: نمایندگان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از استان‌های حادثه دیده از سیل اخیر به صورت عملیاتی و میدانی بازدید و اقدامات موثری را برای کمک رسانی در ابعاد مختلف در دستور کار قرار دادند.

منبع: افکار نیوز