آخرین اخبار کارت سوخت

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اجرای کارت سوخت بدون سهمیه‌بندی بنزین با هدف جلوگیری از قاچاق و مصرف بی‌رویه طی نضاحبه با خبرنگاران گفت: با وجود اینکه دولت اعلام کرده عرضه بنزین از ۲۰مردادماه صرفا با ارائه کارت هوشمند سوخت خودرو امکان پذیر است ولی تاکنون مقدمات اجرای این طرح را فراهم نکرده است.

سیدناصر موسوی لارگانی با اشاره به آخرین خبرها مبنی بر اینکه عرضه بنزین در جایگاه‌های سراسر ایران از ۲۰ مردادماه سال جاری صرفا با ارائه کارت هوشمند سوخت خودرو امکانپذیر خواهد بود، گفت: اگر اراده‌ای در کنترل مصرف بنزین با احیاء کارت سوخت وجود داشته باشد و هر خودروری موظف به سوخت‌گیری از طریق کارت سوخت شود می‌توان به میزان قابل‌ملاحظه‌ای مصرف و قاچاق را مدیریت کرد.

[irp posts="774" name="برای بازیابی رمز کارت سوخت چه باید بکنید؟"]

 اجرای طرح کارت سوخت بدون سهمیه‌بندی بنزین 

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اجرای طرح کارت سوخت بدون سهمیه‌بندی بنزین با هدف جلوگیری از قاچاق و مصرف بی‌رویه، افزود: اگر خودوری پرمصرف شبانه روز در مسیرهای درون و برون شهری در حال حرکت باشد، هر ۱۰۰ کیلومتر نهایتا ۱۵ لیتر مصرف خواهند کرد و اگر خودوری ۳۰۰ کیلومتر -که البته فاصل کمی نیست- در شبانه روز طی کند سرجمع ۴۵ لیتر بنزین مصرف خواهد کرد؛ بنابراین اگر حتی چنین خودوری بیش از میزان گفته شده سوختگیری کند نشان از تخلف صاحب خودرو است.

موسوی افزود: درصورت اعمال کارت سوخت می‌توان جلوی سوءاستفاده‌ها و قاچاق بنزین را گرفت چراکه امروز پمپ بنزین‌ها دوربین‌های مداربسته دارند و سیستم‌های هوشمند و کارتخوان نصب شده در این مکان‌ها می‌توانند مشخص کنند هر خودرو در طول روز چقدر سوخت‌گیری داشته است.

ضمن اینکه پرمصرف‌ترین خودرودر نهایت هر ۲ روز یک باک بنزین مصرف خواهند کرد و اگر کسی بیش از این مصرف کند به معنای انجام تخلف است.

اگرچه دولت اعلام کرده عرضه بنزین در جایگاه‌های سراسر ایران از ۲۰ مردادماه سال جاری صرفا با ارائه کارت هوشمند سوخت خودرو امکانپذیر خواهد بود اما هنوز مقدمات اجرای این طرح را فراهم نکرده است.

انتقاد عدم انجام مقدمات اجرای طرح کارت سوخت

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با یادآوری نقش مجلس در احیاء کارت سوخت از عدم انجام مقدمات اجرای این طرح کارت سوخت انتقاد کرد و گفت: اگرچه دولت اعلام کرده عرضه بنزین در جایگاه‌های سراسر ایران از ۲۰ مردادماه سال جاری صرفا با ارائه کارت هوشمند سوخت خودرو امکانپذیر خواهد بود اما هنوز مقدمات اجرای این طرح را فراهم نکرده است.

منبع: اقتصاد نیوز