آسمان صاف پایتخت/ورود ابرهای باران‌زا به کشور ‌از سه‌شنبه

پیش بینی وضع هوا

بر اساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌بینی وضع هوا، امروز با عبور سامانه ضعیف‌ بارشی، در غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی و بخشی از مناطق جنوب شرق، بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

امروز علاوه براین مناطق در ارتفاعات البرز شرقی نیز بارش پراکنده رخ می‌دهد.

با توجه به پیش بینی وضع هوا  روز دوشنبه در مناطقی از مرکز، شرق و جنوب شرق کشور بارش پراکنده رخ دهد.

از بعدازظهر یکشنبه تا ظهر دوشنبه در مناطقی از کرمان هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود؛ روز دوشنبه خلیج‌فارس به‌ویژه مناطق مرکزی و شرقی آن مواجه است و از بعدازظهر دوشنبه دریای عمان مواج پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس پیش‌بینی وضع هوا، روز سه‌شنبه سامانه بارشی از غرب و شمال غرب وارد کشور می‌شود که به‌تناوب تا پایان هفته‌ اغلب مناطق کشور را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

آسمان تهران امروز صاف گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود،  فردا بیشینه و کمینه دمای هوای تهران  در تهران ۱۴ و ۵ درجه خواهد بود.

فردا بندرعباس با بیشینه دمای ۲۳ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و شهر‌کرد با کمینه دمای هفت درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی مهرماه ۹۷ تا ۲۷ بهمن سال جاری ۱۶۳.۳ میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۵۰.۸ میلی‌متر بوده است، بنابراین بارش سال جاری ۲۲۱.۲ درصد بیشتر از سال گذشته است.

میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۱۲۷.۶ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری ۲۷.۹ درصد بیشتر از سال بلندمدت است.

بیشترین میزان بارش در هفته بیست و یکم سال زراعی متعلق به نورآباد ممسنی در استان فارس و میناب در هرمزگان به میزان ۶۰.۶ میلی‌متر بوده است.

میانگین گرم‌ترین منطقه زرآباد در استان سیستان و بلوچستان به میزان ۲۵.۸ درجه سلسیوس و میانگین سردترین منطقه چالدران در استان آذربایجان غربی به منفی ۱۱.۷ درجه سلسیوس بوده است.

همچنین شما می‌توانید با دانلود و نصب اپلیکیشن پیش بینی آب و هوا کارپرداز به صورت لحظه‌ای از و وضعیت هوای تهران و سایر نقاط کشور مطلع شوید.

 دانلود کارپرداز