ساده‌ترین راه پرداخت عوارض تردد طرح ترافیک

شهروندان تهرانی می‌توانند با مراجعه به سامانه «تهران من» با توجه به ساعات تردد، محل سکونت و نوع معاینه فنی خودروی خود، میزان عوارض پرداختی خود را حساب کنند. هر شهروند برای استفاده از این امکان می‌تواند با مراجعه به نشانی اینترنتی My.tehran.ir/tarh98_calculation در ابتدا نوع معاینه فنی خودرو را (عادی، برتر، هیبریدی و برقی) مشخص کرده و سپس محل سکونت خود را انتخاب ‌کند.

[irp posts="823" name="خرید طرح ترافیک با my.tehran.ir"]

محل سکونت در سه گزینه محدوده طرح ترافیک، محدوده کنترل آلودگی هوا(زوج و فرد سابق) و خارج از این دو محدوده تعیین‌شده است. در مرحله بعد و با مشخص کردن محدوده تردد (طرح ترافیک یا کنترل آلودگی هوا) و سپس تعیین ساعات تردد، می‌توان میزان دقیق عوارض پرداختی را محاسبه کرد. برای تردد در محدوده کنترل آلودگی هوا هر پلاک تهرانی ۲۰ روز و هر پلاک شهرستانی ۱۵ روز سهمیه رایگان دارد. همچنین اگر فردی قصد تردد در هر دو محدوده طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا (زوج یا فرد سابق) را داشته باشد تنها نرخ محدوده طرح ترافیک برای وی محاسبه خواهد شد.

همچنین ساعات تردد در محدوده‌های تعیین‌شده در دو بخش ساعات اوج (6/30 تا 10 و 16 تا 19) و غیر اوج (10 تا 16) تعریف‌شده‌اند. شهروندان با ثبت‌نام در سامانه تهران من به نشانی my.tehran.ir می‌توانند به‌سادگی حساب شهروندی خود را شارژ کرده و سامانه بر مبنای نوع معاینه فنی و ساعات تردد به‌صورت خودکار هزینه عوارض را محاسبه و از حساب شهروند کسر خواهد کرد.

 اپلیکیشن پرداخت عوارض تردد

روش ساده‌تر از مراجعه به سایت، نصب اپلیکیشن استعلام عوارض خودرو و پرداخت عوارض تردد است. با استفاده از لینک زیر می‌توانید اپلیکیشن کارپرداز را دانلود و از ویژگی‌های مختلف آن بهره‌مند شوید. اپلیکیشن کارپرداز بر روی تمامی گوشی‌های اندروید قابلیت اجرا دارد.

 دانلود کارپرداز