ورود به سایت پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی samt.tamin.ir مشاغل آزاد، اختیاری، کارگران ساختمانی و رانندگان انفرادی

برای پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی به صورت اینترنتی باید به سایت تامین اجتماعی و آدرس samt.tamin.ir بروید. اگر قبلا ثبت نام کرده اید با نام کاربری و پسورد خود وارد شوید.

در غیر اینصورت بر روی ثبت نام بزنید و در سایت تامین اجتماعی ثبت نام کنید.

پس از ثبت نام و ورود به پنل کاربری برای پرداخت حق بیمه خود ابتدا از منوی بالای صفحه بر روی عملیات بیمه شدگان خاص بزنید و سپس درخواست برگ پرداخت را کلیک کنید.

در صفحه جدید نکاتی که بیمه شده باید مدنظر قرار دهد آمده است:

پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی

بیمه شده گرامی، لطفا قبل از انجام مراحل کار، موارد زیر را مطالعه نمایید:

-پایان تاریخ مدت پرداخت (از آخرین تاریخ پرداخت)، بهتر است حداکثر تا پایان سال جاری باشد.

-در صورتی که پرداخت حق بیمه از طرف بیمه شده متوقف گردد و بین تاریخ قطع پرداخت حق بیمه و پرداخت مجدد بیش از 3 ماه فاصله ایجاد نشده باشد، بیمه شده می تواند حق بیمه معوقه را به سازمان پرداخت نماید. در غیر این صورت ارتباط بیمه شده با سازمان قطع و ادامه بیمه وی موکول به تسلیم درخواست مجدد و موافقت سازمان خواهد بود که در این صورت مبنای کسر حق بیمه این قبیل متقاضیان همان مبنای قبلی خواهد بود. (ماده 8-آیین نامه اجرایی مصوبه جلسه 66/7/29)

-.بیمه شدگان کارگر ساختمانی صرفا مجاز به درج 1 ماه در آیتم مدت پرداخت (ماه) میباشد و میبایست برای ماه گذشته، ماه جاری و 3 ماه آینده به طور جداگانه ثبت درخواست گردد.

در پایین صفحه اطلاعات شما شامل نام و نام خانوداگی، شماره بیمه، نام شعبه، آخرین دوره پرداخت اینترنتی آمده است .

در ادامه با وارد کرد تعداد ماه و زدن دکمه ثبت درخواست، برگ پرداخت صادر می شود.

پس از ثبت برگه پرداخت، این برگه بررسی می شود و از منوی بالای صفحه با کلیک روی دریافت برگه پرداخت می توانید وضعیت آن را مشاهده کنید. اگر به وضعیت صدور تغییر کرد می توانید به صورت آنلاین برگه پرداخت را پرداخت کنید.

برای پرداخت در انتهای جدول روی علامت ذره بین بزنید و مراحل پرداخت را طی کنید.