ورود به سامانه نسخه الکترونیک تامین اجتماعی ep.tamin.ir , اعتبار دفترچه بیمه

دکتر شهرام غفاری مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد سامانه نسخه الکترونیک این سازمان در دسترس ارائه‌دهندگان خدمات درمانی، دارویی و تشخیصی است و تمامی پزشکان و مراکز درمانی اعم از طرف‌قرارداد و غیرطرف‌قرارداد، می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه نسخه الکترونیک سازمان به نشانی ep.tamin.ir و دریافت نام کاربری، نسبت به نسخه نویسی الکترونیک برای بیمه شدگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی اقدام کنند و یا اعتبار دفترچه بیمه خود را چک کنند.

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین‌اجتماعی افزود: پزشکان و موسساتی که افراد تحت پوشش خدمات درمانی این سازمان را پذیرش می‌کنند، می‌توانند در صورت قطع بودن سیستم مکانیزه به هر علت مانند قطع برق یا اختلال در اینترنت، با استفاده از سرنسخه مخصوص مطب‏ پزشک و یا سرنسخه متعلق به موسسه درمانی به جای برگ دفترچه درمانی بیمار، برای بیماران بیمه شده نسخه صادر کنند.

بر اساس بخشنامه صادره از سوی سازمان تامین‌اجتماعی در خصوص حذف دفترچه کاغذی از فرآیند ارائه خدمات درمانی به بیمه‌شدگان، ارائه خدمات درمانی در بخش بستری در مواردی که نوزاد فاقد کد ملی باشد تا زمان صدور شناسنامه و اختصاص کد ملی به نوزاد (حداکثر تا یک ماه پس از تولد) از طریق کد ملی مادر امکان‌پذیر است.

همچنین ارائه خدمات تشخیصی و درمانی به بیماران اورژانسی منوط به استعلام پوشش بیمه درمان نیست و این فرایند، در حین درمان انجام می‌شود.

برای استعلام برخورداری از بیمه درمانی تامین اجتماعی یا همان استعلام اعتبار دفترچه بیمه می توانید از اپ کارمند نیز استفاده کنید

در نظر داشته باشید دفترچه بیمه های کاغذی دیگر منسوخ شده و تمامی نسخ دارویی به صورت آنلاین در سامانه تامین اجتماعی قابل دسترس است.

اگر بیمه اختیاری پرداخت میکنید و یا مشاغل آزاد هستید نیز این نکته را بدانید که اعتبار دفترچه بیمه شما تنها تا پایان ماه پرداخت حق بیمه اعتبار دارد .

مطالب پیشنهادی: استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی با کدملی