شماره گذرنامه چیست؟

شماره گذرنامه کجاست؟

سوالاتی زیادی درباره شماره پاسپورت دریافت کرده‌ایم. سوالاتی از قبیل : شماره گذرنامه چیست ؟ و شماره گذرنامه کدومه ؟، شماره پاسپورت کدام است ؟، شماره پاسپورت چند رقمی است ؟و این که  شماره گذرنامه کجاست ؟یا اصلا شماره گذرنامه کدام است؟

این سوال‌ها برای برای بسیاری از افراد که پاسپورت خود را دریافت کرده‌اند پیش می‌آید. در واقع یکی از ابهامات متداول درباره گذرنامه، شماره گذرنامه است. همانطور که می‌دانیم گذرنامه مدرک شناسایی رسمی فرد است که بواسطه آن می‌تواند به به کشورهای دیگر سفر کند. در پاسخ این پرسش که شماره گذرنامه چیست می توان گفت شماره گذرنامه شماره‌ای حک شده در پایین صفحهٔ اطلاعات پاسپورت (صفحه اول) است.

شماره گذرنامه کجاست

شماره گذرنامه کجاست

شماره گذرنامه کجاست یکی دیگر از سوالات متداول صاحبان پاسپورت است. شماره گذرنامه همانطور که در عکس بالا می‌بیند در انتهای صفحه اول گذرنامه (صفحه اطلاعات) حک شده است.

نمونه شماره پاسپورت

شماره پاسپورت کدام است؟ سوال متداول دیگری ست که به وفور پرسیده می‌شود. شماره پاسپورت در قسمت توضیحات پاسپورت و تحت عنوان Passport No درج شده که با یک حرف انگلیسی شروع می شود. بنابراین نمونه شماره پاسپورت به این صورت می باشد: J97634522 (این نمونه شماره پاسپورت فرضی است). با ارائه نمونه شماره پاسپورت در متن پاسخ یکی دیگر از پرسش های کاربران مبنی بر اینکه شماره پاسپورت چند رقمی است؟، محرز شد.

[irp posts="1397" name="دریافت و تمدید گذرنامه (راهنمای کامل)"]

آیا شماره پاسپوت تغییر می کند؟

در پاسخ یه این سوال که شماره پاسپورت تغییر می کند یا خیر می توان گفت چنانچه اعتبار گذرنامه شما به پایان برسد به هنگام تمدید و صدور شماره پاسپورت تغییر می کند.

در متن بالا سعی شده که به صورت اجمالی و در عین حال کاربردی پاسخ سوالاتی متداولی همچون آیا شماره پاسپورت تغییر می کند، شماره گذرنامه کدومه، شماره گذرنامه کجای گذرنامه است و یا به صورت کلی تر اینکه در واقع شماره گذرنامه چیست برای مخاطبان و کاربران مشخص شود.

اگر تمایل به اطلاعات جامع تر دارید و یا سوالاتی غیر از موارد ذکر شده در ارتباط با پاسپورت و گذرنامه برای شما به وجود آمده است پیشنهاد می‌کنیم به سامانه خدمات الکترونیکی پلیس +10 و یا نهایتا دفاتر پلیس +10مراجعه کنید.

شماره گذرنامه چند رقمی است؟

شماره گذرنامه 9 رقمی است و با یک حرف انگلیسی شروع می‌شود. این شماره درقسمت توضیحات گذرنامه و تحت عنوان Passport No درج شده است.

شماره پاسپورت

شماره پاسپورت ایرانی

شماره پاسپورت ایرانی نیز تفاوتی با سایر شماره گذرنامه ها نداشته و در همان صفحه  اول  بوده و 9 رقمی است.