قیمت گوشی موبایل

قیمت موبایل با کاهش ۲۰ درصدی روبه رو شد

( آخرین به روزرسانی : 19/08/13 )

صحبت‌های نماینده وزیر صنعت در ارتباط با توزیع تلفن‌های مانده در گمرک، کاهش قیمت دلار و تثبیت نسبی آن موجب افت ۱۵ تا ۲۰ درصدی قیمت گوشی موبایل شده است.

نماینده وزیر صنعت، دلایل کمبود تلفن همراه در بازار داخلی، را اینگونه توصیف کرد:

ما در هر ماه  نیازمند ۸۰۰ هزار عدد گوشی موبایل هستیم، ولی ارزی که از ابتدای سال ۹۷ برای واردات گوشی موبایل تخصیص داده شد مبلغی کمتر از سال قبل بود.

ضمن اینکه ثبت سفارش برای واردات ۳۰۰ میلیون یورو تلفن همراه انجام شد ولی عملا، تنها ۱۲۳ میلیون یورو  از ابتدای سال واردات انجام شده و به اندازه ۲۵ تا ۳۰ درصد سهم بازار، گوشی موبایل به کشور وارد شده است.

ابراهیم درستی  ادامه داد: بخش واردات گوشی مسافری به بازار داخلی گوشی موبایل کمک کرد تا بخش بزرگی از بازار داخلی از این طریق تأمین شود ولی در شرایط کنونی هر فرد تنها اجازه وارد کردن یک گوشی موبایل را دارد.

مسافران این گوشی را با ارز کف بازار وارد می‌کنند؛ در مقابل اگر ارز موردنیاز واردکنندگان با ارز نیمایی یا حتی بازار آزاد تأمین شود، قیمت گوشی موبایل کاهش مجدد خواهد داشت.

حتما بخوانید:  سامانه همتا (رجیستری گوشی) چیست؟ + نحوه ثبت نام و استعلام

قرارگیری گوشی موبایل در گمرک مانده در شبکه توزیع

بر اساس سخنان رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی، تصویری، گوشی موبایل و لوازم جانبی در حال حاضر از روند صعودی افزایش قیمت موبایل جلوگیری شده و قیمت گوشی موبایل در برخی برندها حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد کاهش داشته است. ضمن اینکه تثبیت قیمت ارز در کانال ۱۰ هزار تومان تأثیر مشخصی بر کاهش قیمت تلفن همراه تأثیرگذار بوده است. این مقام مسئول اعلام کرد: امیداریم گوشیهایی نیز که در گمرک مانده است تعیین تکلیف، قیمت گذاری و به زودی در شبکه توزیع قرار گیرد.

 

به این مطلب امتیاز دهید
مشترک
اعلان
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments