افرایش مجدد حقوق کارمندان

جزییات اعتبار میلیاری حقوق کارمندان

( آخرین به روزرسانی : ۹۸/۰۴/۲۴ )

با شروع سال ۹۸ حدود ۲۱ هزار میلیارد تومان برای افزایش حقوق کارمندان و ۱۴هزار میلیارد برای حقوق بازنشستگان اعتبار لحاظ شده است.

طبق قانون بودجه سال ۹۸ اعتبار جبران خدمت کارکنان از ۷۳٫۷ هزار  میلیارد تومان  در سال ۱۳۹۷ به ۹۵٫۲ هزار میلیارد تومان در سال ۱۳۹۸ افزایش یافته است؛ یعنی ۲۱٫۵ هزار ۵ میلیارد تومان اعتبار برای افزایش حقوق کارمندان دولت در سال۹۸ در نظر گرفته شده است.

در همین حال سازمان برنامه و بودجه کشور در گزارش ارقام کلان و ویژگی های لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور جدول ۴ تحت عنوان سقف اول منابع و مصارف لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور بیان داشته است که اعتبار مربوط به حقوق کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی از رقم ۹۳٫۲ هزار میلیارد تومان در سال ۹۷ به رقم ۱۱۵ میلیارد تومان  افزایش یافته است؛ یعنی اعتباری معادل ۲۲٫۶ هزار میلیارد تومان برای افزایش حقوق کارکنان در سال ۹۸ در نظر گرفته شده است.

حتما بخوانید:  تغییر حقوق کارگران در سال 98 + جدول

 

جزییات اعتبار حقوق بازنشستگان

براساس قانون بودجه سال ۹۸ اعتبار حقوق بازنشستگان صندوق کشوری و لشکری به ترتیب از ۲۲هزار  میلیارد تومان و ۹٫۴ هزار میلیارد تومان در سال ۹۷ به ۳۱٫۸ هزار میلیارد تومان و ۱۴۱۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۸ افزایش یافته است؛ یعنی اعتباری معادل ۱۴۴۰۰ میلیارد تومان برای افزایش حقوق بازنشستگان این دو صندوق به عنوان صندوقهای اصلی در سال ۹۸ اختصاص یافته است.

در همین حال سازمان برنامه و بودجه کشور در گزارش ارقام کلان و ویژگیهای لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور جدول ۴ تحت عنوان سقف اول منابع و مصارف لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور بیان داشته است که اعتبار مربوط به حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری از ۵۱٫۳ هزار میلیارد تومان در سال ۱۳۹۷ به رقم ۶۷۶۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است. یعنی اعتباری معادل ۱۶۲۰۰ میلیارد تومان برای افزایش حقوق بازنشستگان در سال  ۹۸ در نظر گرفته شده است.

به این ترتیب در سال ۹۸ حدود ۲۱٫۵  هزار میلیارد تومان برای حقوق کارمندان و ۱۴هزار میلیارد برای حقوق بازنشستگان و مجموعا ۳۶ هزار میلیارد تومان اعتبار لحاظ شده است.

منبع: کارگر آنلاین

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
اعلان