سامانه کارا

ورود به سایت سامانه کارا kara.mcls.gov.ir ثبت نام وام اشتغال روستایی، فراگیر و تسهیلات کرونا

( آخرین به روزرسانی : 20/11/24 )

جهت ورود به سامانه کارا به آدرس kara.mcls.gov.ir مراجعه کنید.

با ورود به سایت با سه بخش اصلی در صفحه مواجه می شوید. اشتغال فراگیر، اشتغال روستایی، تسهیلات کرونا

در صورت کلیک روی هر یک از دو بخش اشتغال فراگیر و یا اشتغال روستایی تعهد ورود به سامانه از شما اخذ می شود که شامل مفاد زیر است:

تعهد ورود به سامانه:

۱-به آگاهی می رساند میزان منابع ذیل قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری ۱۸۰۰۰ میلیارد تومان می باشد، که به میزان ۱۸۰۰۰ میلیارد تومان طرح تصویب و به بانک ها معرفی گردید. بنابراین ظرفیت جدیدی برای تصویب طرح وجود ندارد.

۲-ثبت نام در این سایت هیچ حقی را برای متقاضی ایجاد نمی کند. ثبت نام در این سامانه و بررسی طرح توسط سازمان های ذیربط به منزله پرداخت و تایید تسهیلات نمی باشد و چنانچه در حین انجام مراحل بررسی طرح، اعتبار تسهیلات موصوف به اتمام برسد و متقاضی در این بین برای اخذ مجوز ها و مدارک مورد نیاز طرح هزینه ای را متحمل شود، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هیچگونه مسئولیت و تعهدی در این زمینه برعهده نمی گیرد و تمامی مسئولیت متوجه خود متقاضی می باشد.

۳-مطالعه دقیق قوانین و مقررات تسهیلات اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی و عشایری از الزامات اصلی ثبت نام در سامانه می باشد و عدم آگاهی از قوانین، مقررات و بخشنامه ها و پیامدهای احتمالی ناشی از عدم آگاهی برعهده شخص متقاضی می باشد.

۴-اينجانب متعهد مي شوم در صورت دريافت تسيهلات اشتغال زايي نسبت به بيمه نمودن خويش و افراد تحت پوشش در يكي از بيمه هاي اجتماعي ( بيمه تامين اجتماعي ، بيمه عشاير و روستايي ) اقدام نمايم.

کلیه خدمات این سامانه رایگان است

پس از آن باید فرمی را پر کنید که شامل اطلاعات شناسنامه ای و اطلاعات تماس است.

سامانه کارا

 

در صورت کلیک روی بخش تسهیلات کرونا با گزینه های ثبت نام متقاضی گردشگری، ثبت نام متقاضی خویش فرمایی، ثبت نام متقاضی فاقد بیمه، ثبت نام بنگاه های رسمی، ورود متقاضی مواجه می شوید.

با کلیک روی گزینه های ثبت نام مفاد تعهدنامه ثبت نام نمایش داده می شود که شامل موارد زیر است:

قابل توجه شاغلین بیمه نشده در کسب و کارهای به شدت آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا

در اجرای مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با هدف حمایت و پشتیبانی از شاغلین وکسب و کارهای به شدت آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا ، وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی امکان ثبت نام شاغلین وکارفرمایان فاقد بیمه مشمول این حمایت را در سامانه “کارا “فراهم نموده است. کلیه شاغلین و صاحبان واحدهای کسب و کار مشمول طرح که در رسته های ۱۴ گانه مصوب فعال بوده و اشتغال آن ها توسط دستگاه های اجرایی مربوطه احراز شده باشد مشمول این تسهیلات هستند. از متقاضیان مشمول که تمایل به استفاده از این تسهیلات دارند، دعوت می شود با مطالعه و بررسی شرایط و ضوابط اعلامی ، نسبت به ثبت نام و تکمیل فرآیند آن در این سامانه اقدام نمایند.

یادآوری :

۱- شاغلین مشمول، باید در زیررسته های اعلام شده فعال بوده و اطلاعات آن ها در سامانه دستگاه تخصصی مرتبط موجود و از طریق سیستمی قابل احصاء باشد.

۲- ثبت نام در این سایت هیچ حقی را برای متقاضی ایجاد نمی کند.

مطالعه دقیق قوانین و مقررات از الزامات اصلی ثبت نام در سامانه می باشد. عدم آگاهی از قوانین، مقررات و بخشنامه ها و پیامدهای احتمالی ناشی از عدم آگاهی برعهده شخص متقاضی می باشد.

اينجانب متعهد مي شوم ضمن مطالعه شرایط و ضوابط اعلام شده، با آگاهی کامل نسبت به درخواست تسهیلات اقدام نمایم.

کلیه خدمات این سامانه رایگان است

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
اعلان