زمان واریز سود سهام عدالت ۹۷

طبق بررسی های انجام شده پیش بینی می شود سود سهام عدالت ۹۷ در نیمه دوم سال ۹۸ به‌حساب مشمولان واریز شود.

محمد بهروزی‌فرد به تازگی اعلام کرده است: بر اساس آمار ارائه‌شده توسط سازمان خصوصی‌سازی در استان از جمعیت ۷۶۸ هزار و ۸۹۸ نفری بر اساس سرشماری سال ۹۵، تعداد ۶۴۹ هزار و ۲۰۵ نفر نزدیک به ۸۵ درصد سهامدار نهایی طرح سهام عدالت هستند.

وی افزود: با توجه به محدود بودن بازه زمانی ثبت شماره شبا در سامانه تمامی سهامدارانی که تاکنون به هر علتی شماره شبای خود را در سامانه ثبت نکرده‌اند، در اسرع وقت نسبت به این کار اقدام نمایند.

معاون اقتصادی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی خراسان‌جنوبی از دریافت ۹۹ درصدی جمعیت استان برای یارانه خبر داد و افزود: بر اساس آماری که در دی‌ماه ۹۴ از بانک‌های استان اخذ شده تعداد ۲۲۸ هزار سرپرست خانوار که با افراد تحت پوشش خانوار مجموعاً در حدود ۷۶۴ هزار نفر برآورد می‌شوند، یارانه را ردیافت کرده‌اند که مبلغ یارانه واریزی ماهیانه در استان برای جمعیت ذکرشده در حدود ۳۴۸ میلیارد ریال برآورد می‌شود.

بهروزی‌فر تصریح کرد: طبق گزارش سازمان خصوصی‌سازی تا دی‌ماه سال گذشته از ۶۴۹ هزار و ۲۰۵ نفر مشمول سهام عدالت در خراسان‌جنوبی حدود ۵۶۸ هزار نفر معادل ۸۷ درصد شماره شبای حساب بانکی خود را در سامانه ثبت و ۸۱ هزار و ۲۰۵ نفر هیچ اقدامی نکرده‌اند که با توجه به محدود بودن بازه زمانی خواهشمند است در اسرع وقت اقدام کنند.

[irp posts="733" name="ارزش سهام عدالت هر فرد چقدر است؟/ توضیحات رئیس سازمان خصوصی سازی"]

پرداخت سود سهام عدالت سال مالی ۹۶

بهروزی‌فر: مرحله چهارم پرداخت سود سهام عدالت سال مالی ۹۶ مربوط به گروه‌های مشمولان شامل وراث جدید تعیین تکلیف شده، مددجویان تغیر وضعیت‌یافته ایثارگران و خانواده‌های ایثارگران، متصدیان امر واگذاری سهام عدالت، خبرنگاران، طلاب، بیماران خاص، کارکنان ستادهای نماز جمعه، خدام مساجد و اماکن متبرکه امامزاده‌ها و حسینیه‌ها، زندانیان آزادشده، تاکسیرانان، قالیبافان، کارکنان مؤسسات خیریه و فعالان قرآنی از مورخ ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ آغاز شد.

معاون اقتصادی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی خراسان‌جنوبی عنوان داشت: تاکنون سود سهام عدالت مربوط به مشمولان نهادهای حمایتی شامل کمیته امداد و سازمان بهزیستی، روستاییان، عشایر و کارگران فصلی و ساختمانی به‌طور کامل پرداخت شده و تنها گروه باقی‌مانده از مشمولان شامل کارکنان و کارمندان دستگاه‌های اجرایی و بازنشستگان صندوق‌های بازنشستگی کشوری، تأمین اجتماعی و نیروهای مسلح نیز اوایل سال جاری سود متعلقه به‌حسابشان واریز می‌شود.

بهروزی‌فرد با بیان اینکه افرادی که تاکنون برای سهام عدالت ثبت‌نام ننموده و یا ثبت‌نام را به‌صورت ناقص انجام داده‌اند، بر اساس اطلاعات سامانه سهام عدالت جزو مشمولین سهام عدالت نمی‌باشند، تصریح کرد: دولت در حال حاضر برنامه‌ای برای ثبت‌نام جدید ندارد.

وی بیان داشت: سود مربوط به سال مالی ۱۳۹۶ که حجم عمده آن طی چندین مرحله در سال ۹۷ به‌حساب اقشار مختلف مشمولان واریز شده و اقشار باقیمانده نیز در ماه‌های ابتدایی سال جاری سود سهام خود را دریافت خواهند نمود.

معاون اقتصادی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی خراسان‌جنوبی خاطرنشان ساخت: پیش‌بینی می‌شود سود سهام عدالت ۹۷ سهام عدالت در نیمه دوم سال ۹۸ به‌حساب مشمولان واریز شود.

منبع: مشرق نیوز