قیمت موبایل به زودی تغییر می کند

قیمت موبایل افزایش می یابد.

رییس کمیته تخصصی تلفن همراه کشور: در صورتی که سایت رجیستری گوشی‌ های مسافری بسته شود، قیمت موبایل ۲۰ درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

محمدمهدی غفوریان در گفتگو با خبرنگاران گفت: در حال حاضر وضعیت بازار تلفن همراه دچار ابهام است و مشخص نیست که آینده این بازار چه می‌شود.

توجه داشته باشید افزایش نرخ ارز یکی از مهم‌ترین دلایل گرانی کالاهاست  که طی یک سال گذشته عاملی اجتناب‌ناپذیر بوده، اما عوامل دیگری مانند سودجویی برخی فروشندگان از اسم رجیستری و یک بام و دو هوای واردات گوشی و مشکلات واردکنندگان و اختلال‌های چندباره در سامانه همتا، افزایش قیمت گوشی را پررنگ‌تر کرده و سریال گرانی این کالا هنوز هم ادامه دارد.

[irp posts="3803" name="آیا باید با قیمت موبایل کنار بیاییم؟"]

غفوریان اظهار کرد: فعلا هیچ خرید و فروشی در بازار انجام نمی‌شود و همه دست نگه داشته‌اند تا وضعیت بازار مشخص شود.

رییس کمیته تخصصی تلفن همراه  در ادامه به سرنوشت سایت رجیستری گوشی‌های مسافری، اشاره و اعلام کرد: پیشنهاد من برای واردات تلفن همراه باز ماندن سایت مسافری است تا هم افراد و هم شرکت‌های واردکننده بتوانند نیاز بازار را تامین کنند.

رییس اتحادیه تجهیزات مخابراتی البرز در ادامه گفت: اگر این سایت بسته شود حداقل ۲۰ درصد افزایش قیمت موبایل خواهیم داشت و اگر باز بماند وضعیت بهتر می‌شود.

قرار بود در پایان اردیبهشت سایت رجیستری گوشی‌های مسافری بسته شود اما روز گذشته با اعلام رئیس اتحادیه تلفن همراه کشور این سایت تا اطلاع ثانوی به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

منبع: اقتصاد نیوز